Data: 8-16 Wrzesień

PIELGRZYMKA DO WŁOCH z okazji 50 rocznicy śmierci św. OJCA PIO

PADWA – LORETO – MANOPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – PIETRELCINA – POMPEJE – NEAPOL – WATYKAN I RZYM – MONTE CASSINO – CASCIA – ROCCAPORENA – ASYŻ

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 00.15, bezpośredni przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch do Padwy, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Adriatyku.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Loreto, zwiedzanie Bazyliki MB Loretańskiej z relikwiarzem Domku Rodziny Świętej. Następnie przejazd do Manopello, miejsca gdzie znajduje się cudowny wizerunek Chrystusa, „Volto Santo – Chusta z Manopello”. Krótki postój w Lanciano, miejsce cudu eucharystycznego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 3: Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital ulgi w Cierpieniu. Udział w nabożeństwie. Po południu wyjazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny kościół – Grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, pobyt w San Giovanni Rotondo, zwiedzanie dodatkową trasą starówki (ok. 2 godziny): Kościół św. Mikołaja (XV w.) z figurą MB Bolesnej, Kościół św. Magdaleny (XVI w.) i przylegający do niego szpitalik (powstał w 1922 roku dzięki staraniom i pragnieniom Ojca Pio i działał przez osiem lat jako pierwszy szpital w miasteczku), urząd miasta (stary kościół franciszkański), plac Ojca Pio, centralne i najbardziej znaczące miejsce w mieście, z uwagi na znajdujący się tutaj charakterystyczny pomnik św. Ojca Pio wykonany przez znanego, włoskiego rzeźbiarza Pericle Fazzini. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5: Śniadanie (może być w formie pakietu), przejazd do Pietrelciny– miejsce urodzenia św. Ojca Pio- jego dom rodzinny, kościół parafialny i wiele miejsc związanych z jego dzieciństwem a następnie życiem zakonnym. Przejazd do Pompei– nawiedzenie BazylikI Matki Bożej Różańcowej. Następnie do Neapolu do grobu Ojca Dolindo, Obiadokolacja i nocleg we Fiuggi.

Dzień 6: Śniadanie, nawiedzenie Bazyliki św. Piotra na Watykanie z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II następnie Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Kolosseum i Fontanna di Trevi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd na Monte Cassino – Bazylika Św. Benedykta i św. Scholastyki, spacer na Cmentarz Polski. Następnie przejazd do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Rity, w zielonej Umbrii: Cascia następnie Roccaporena – miejsce urodzenia św. Rity- pięknie położone kamienne miasteczko wśród wzgórz. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.
Dzień 8: Śniadanie, pobyt w Asyżu, zwiedzanie miasta św. Franciszka: Porcjunkula – miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary oraz do Kościoła San Damiano, w którym św. Franciszek usłyszał z krzyża głos Chrystusa: „ Idź odbuduj mój dom, który popada w ruinę”. W godzinach wieczornych wyjazd do kraju (przejazd nocny)
Dzień 9: Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

Cena: 2190 zł. Termin: 08 – 16.09.2018

Cena zawiera:

  • 7 noclegów w hotelach, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami

  • śniadania i obiadokolacje wg programu

  • przejazd autokarem (wc, klimatyzacja, cafe bar, video)

  • ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 10 000 €

  • opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki

  • opłata na Fundusz Turystyczny

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, przewodników miejscowych wraz ze słuchawkami, koszt: 75 €/os. płatne obowiązkowo u pilota w autokarze

Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2

tel. 071/79 78 622, 71/ 794 89 94, kom. 535242700

Informacje u o. Proboszcza – 506 834 266

Wersja do wydruku: https://www.nysaofm.eu/wp-content/uploads/2018/06/W%C5%82ochy-wersja-z-Rzymem-I-o.-Dolindo.pdf

Galeria zdjęć z ubiegłej parafialnej pielgrzymki do Fatimy:  https://www.nysaofm.eu/o-parafii/galeria?type_0=gallery&album_gallery_id_0=3&bwg_previous_album_id_0=1,1&bwg_previous_album_page_number_0=0,0