OGŁOSZENIA + INTENCJE 24-31.05.2020

INTENCJE MSZALNE

 

PONIEDZIAŁEK

25 maja

7.00

Do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie dla Józefa Knapik

18.00

Za + mamę Józefę Pluskota w rocznicę śmierci o dar nieba.

WTOREK

26 maja

Św. Filipa Neri

7.00

ZA ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH RODZICÓW, ZAKONNIKÓW I DOBRODZIEJÓW KOŚCIOŁA I KLASZTORU, W INTENCJI REMONTU NASZEGO KOŚCIOŁA ORAZ W INTENCJI WSZYSTKICH, KTÓRZY POLECAJĄ SIĘ NASZYM MODLITWOM.

18.00

Za ++ Janinę Siekanie, Emilię Reduta i Bogusławę Głód o łaskę nieba.

Sękowice

18.00

Za + męża Józefa i brata Józefa o dar życia wiecznego.

ŚRODA

27 maja 

7.00

Za  + mamę Aniele i teściową Władysławę o dar życia wiecznego.

18.00

I

APOSTOLAT MARYJNY: W intencji Moderatorki Krajowej Apostolatu Maryjnego w Polsce Heleny Balcerek – prosząc o zdrowie i opiekę Matki Niepokalanej z okazji imienin.

II

Za + Kazimierza Mazur e dniu urodzin oraz + Marię o dar życia wiecznego.

Regulice

18.00

Rez. Bandyk Barbara

CZWARTEK

28 maja

7.00

Za ++ dziadków Katarzynę i Wojciecha Bijak o dar życia wiecznego.

18.00

Za ++ rodziców, brata, ciotkę Józefę z rodziny Gawron.

PIĄTEK

29 maja

7.00

Za + ojca Władysława Łączak w 10 rocznicę śmierci – int. od dzieci.

18.00

Za + Henryka Zimostrad w I rocznicę śmierci o dar nieba.

SOBOTA

30 maja

7.00

W intencji Bogu wiadomej, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na każdy dzień.

18.00

Za + mamę Salomeę w rocznicę śmierci, + ojca Jana i za ++ z rodziny o dar życia wiecznego.


31 MAJA

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

8.00

Za ++ Elżbietę i Andrzeja Gawlak i za ++ z rodziny o dar życia wiecznego.

9.30

Za ++ Anielę i Władysława Pels oraz ++ teściów Stanisława i Leokadie Jarmutowskich o dar życia wiecznego.

11.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Anny z okazji urodzin.

13.00

W intencji Rodzinnego Domu Dziecka.

16.30

Za + męża Antoniego Bokota, ++ rodziców i rodzeństwo prosząc dobrego Boga, aby udzielił im swojej łaski i raczył przyjąć do chwały w niebie.

18.00

FZŚ

Regulice

9.00

Rez. Wilman

Sękowice

10.30

O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinach  Polaczyk, Śmiech i Dębicki.

Refleksja

 

Jezus odchodzi, wstępuje do nieba, to znaczy powraca do Ojca, przez którego został posłany na świat. Wykonał swoje zadanie, a teraz wraca do Ojca. Ale nie jest to rozłąka, ponieważ pozostaje On z nami na zawsze, w nowy sposób. Przez swoje wniebowstąpienie zmartwychwstały Pan przyciąga spojrzenie apostołów – a także nasze spojrzenie – ku wyżynom nieba, aby nam ukazać, że celem naszego pielgrzymowania jest Ojciec. On sam nam powiedział, że odjedzie, aby przygotować nam miejsce w niebie. Jednakże Jezus pozostaje obecny i interweniuje w ludzkie dzieje poprzez moc i dary swego Ducha; jest u boku każdego z nas — nawet jeśli nie widzimy Go oczyma, On jest obecny! Towarzyszy nam, prowadzi nas, bierze nas za rękę i podnosi, gdy upadamy. Jezus zmartwychwstały jest blisko chrześcijan prześladowanych i dyskryminowanych; jest blisko każdego cierpiącego mężczyzny i kobiety. Jest blisko nas wszystkich, także dzisiaj z nami.

Jezus, wracając do nieba, niesie z sobą dar dla Ojca. Jaki to jest dar? Są nim Jego rany. Jego ciało jest przepiękne, bez sińców, bez śladów biczowania, ale zachowały się na nim rany. Kiedy wraca do Ojca, pokazuje Mu rany i mówi: „Spójrz, Ojcze, to jest cena przebaczenia, które dajesz”. A kiedy Ojciec widzi rany Jezusa, zawsze nam przebacza, nie dlatego, że jesteśmy dobrzy, ale dlatego, że Jezus za nas zapłacił. Widząc rany Jezusa, Ojciec staje się bardziej miłosierny. To jest właśnie wielkie dzieło, jakiego dokonuje dziś Jezus w niebie: ukazuje Ojcu cenę przebaczenia – swoje rany.

Ale Jezus jest obecny także poprzez Kościół, który On posłał, aby kontynuował Jego misję. Ostatnie słowo Jezusa do uczniów to polecenie wyjścia: „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19). Jest to konkretny nakaz, nie jest on nieobowiązujący! Wspólnota chrześcijańska jest wspólnotą „wychodzącą”, „wyruszającą”. Więcej, Kościół narodził się jako „wychodzący”. Powiecie: ale są przecież wspólnoty klauzurowe? Tak, także one, ponieważ nieustannie „wychodzą” modlitwą, sercem otwartym na świat, na Boże perspektywy. A osoby w podeszłym wieku i chorzy? Także oni — przez modlitwę i zjednoczenie z ranami Chrystusa.

Papież Franciszek

Nauczanie papieskie o Eucharystii

„Liturgia święta stanowi więc kult publiczny, jaki Zbawiciel nasz, Głowa Kościoła, żywi dla Ojca Niebieskiego, i jaki społeczność wiernych oddaje Założycielowi swojemu, a przezeń Ojcu Przedwiecznemu. Krótko mówiąc, liturgia obejmuje całkowity kult publiczny Ciała Mistycznego Jezusa Chrystusa, a więc Jego Głowy i członków. Liturgia wówczas się rozpoczęła, gdy Kościół przez Boga został założony. Albowiem pierwsi chrześcijanie: trwali w nauce apostolskiej i w uczestnictwie łamania chleba i w modlitwach” (Pius XII).

 

Na wesoło

– Mamo – prosi chłopiec – daj mi pięć złotych dla biednego staruszka, który zawsze stoi przed szkołą. Ksiądz na lekcji religii mówił, że powinniśmy spełniać dobre uczynki.

– Chętnie ci dam. Proszę, masz tu pieniądze. Cieszę się, że masz dobre serce. Ale czy ten starszy pan nie mógłby pracować?

– On pracuje.

– A co robi?

– Sprzedaje lody.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.30 – o godz. 16.00 Nabożeństwo Błagalne do św. Rocha i św. Filomeny. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 2. W naszym kościele Msze Święte odprawiane są według planu
  i zamawianych intencji – jeśli ktoś nie może uczestniczyć w zamówionej przez siebie Mszy św. prosimy, aby w tym dniu wysłuchał Mszy przez radio lub telewizje. Zgodnie z zaleceniami państwowymi i Kurii Diecezjalnej w Opolu informujemy, że nasz kościół parafialny
  ma powierzchnie użytkową 1640 m/kw, dlatego w czasie nabożeństw
  nie powinno być więcej niż:
  30 uczestników – Prezbiterium,
  30 uczestników – w nawie głównej, 40 – uczestników –
  na korytarzu
  100 osób – pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich odległości w czasie liturgii.

Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu.

 1. Codziennie od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
  z okazją do spowiedzi św. i Komunii Świętej, o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy parafian do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 11.00 do 12.00 i piątek od 16.00 do 17.00 – konieczne sprawy, inne sprawy prosimy załatwiać telefonicznie.
 4. Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów będzie odprawiona w niedzielę 7.06 o godz. 16.30.
 5. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w pomoc w naszym ogrodzie klasztornym. Zapraszamy do dalszej współpracy.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za trwanie we wspólnocie parafialnej w tym trudnym dla nas wszystkich okresie – za wspólne modlitwy, adoracje, za życzenia i wsparcie, za trwanie razem.

 

Parafianom serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie ofiary, modlitwy i okazaną życzliwość. Błogosławionego OKRESU WIELKANOCNEGO