INTENCJE + OGŁOSZENIA + BIULETYN 1-7.06.2020

 

INTENCJE MSZALNE

 

PONIEDZIAŁEK

1 czerwca

Święto NMP Matki Kościoła

7.00

Do Ducha Świętego i Matki Bożej Matki Kościoła  o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci Roberta, Andrzeja, Barbarę, Justynę i Marcela oraz wnuków Zuzannę, Julię, Maję i Tytusa

18.00

I

W intencji podejmujących Duchowa Adopcję Dziecka Poczętego.

II

Za + Zbigniewa Wróblewskiego w 11 rocznice śmierci o łaskę nieba.

III

Za + tatę Władysława w 30 rocznice śmierci, + mamę Anastazję i wujka Franciszka o dar życia wiecznego.

WTOREK

2 czerwca

7.00

ZA ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH RODZICÓW, ZAKONNIKÓW I DOBRODZIEJÓW KOŚCIOŁA I KLASZTORU, W INTENCJI REMONTU NASZEGO KOŚCIOŁA ORAZ W INTENCJI WSZYSTKICH, KTÓRZY POLECAJĄ SIĘ NASZYM MODLITWOM.

18.00

I

Do Ducha Świętego i Matki Bożej Matki Kościoła  o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Adama i Marii Ryba oraz dzieci, wnuków i prawnuka Frania.

II

Za + Piotra, jego żonę Barbarę i za ++ rodziców z obu stron o dar nieba.

Sękowice

18.00

O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w pewnej intencji.

ŚRODA

3 czerwca 

Św. Karola Lwangi i towarzyszy

7.00

Za  + Józefa Tracz w I rocznicę śmierci o dar nieba.

18.00

Za ++ rodziców, brata, ciotkę Józefę z rodziny Gawron.

Regulice

18.00

Do Ducha Świętego i Matki Bożej Matki Kościoła  o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Amelii w dniu urodzin.

CZWARTEK

4 czerwca

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

7.00

Ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o powołania kapłańskie i zakonne oraz za Kapłanów pracujących w naszej parafii.

18.00

I

Za + syna Wojciecha w 15 rocznicę śmierci i męża Mirosława Mariowskiego w 2 rocznicę śmierci o dar nieba.

II

Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Anioła Stróża dla Joanny z  okazji 25  urodzin.

PIĄTEK

5 czerwca

Św. Bonifacego

7.00

Za + mamę Helenę Siarka z prośbą błagalną o dar nieba.

18.00

Za ++ rodziców Katarzynę i Wincentego, ++ rodzeństwo o łaskę nieba.

SOBOTA

6 czerwca

7.00

Za + mamę Janinę o dar nieba.

18.00

I

W intencji br. Norberta w dniu imienin.

II

Za + Tadeusza Ptak w I rocznicę śmierci.

III

Do Miłosierdzia Bożego o łaskę nieba dla ++ rodziców Wandy i Kazimierza w 15 rocznice śmieci mamy oraz ++ braci Fryderyka i Mieczysława.


7 czerwca

NIEDZIELA Uroczystość

Trójcy Świętej

8.00

RÓŻE RÓŻAŃCOWE: Aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa  oraz o rychła beatyfikację ks. Prymasa Stefana kardynała Wyszyńskiego i za nasza Ojczyznę o wszelkie Boże łaski, o jedność, zgodę i mądrość w narodzie.

9.30

Za + mamę Emilię Urban w 18 rocznicę śmierci o dar nieba.

11.00

Za + Alfreda Kloc, Bartosza Mackiewicz i ++ dziadków z obu stron o dar życia wiecznego.

13.00

Za + Stanisława Dziki prosząc dobrego Boga o łaskę nieba dla niego – int. od rodziny Olejników.

16.30

O dary Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów z naszej parafii.

18.00

Za + Apolinarego Małyszko w 5 rocznicę śmierci z prośbą o dar życia wiecznego dla niego.

Sekowice

9.00

O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Ochotnickich i Hulak.

Regulice

10.30

Za + Józefa Głuszek w 10 rocznice śmierci o dar nieba.

 

Nauczanie papieskie o Eucharystii

„Kult ustala się w dostosowaniu do okoliczności i w miarę potrzeb wiernych, rozwija się poprzez nowe obrzędy, wzbogaca się ceremoniami i formułami; i to zawsze w ten sposób, „abyśmy tymi symbolami sami siebie upominali; abyśmy sami sobie uświadamiali, o ile postąpiliśmy naprzód, abyśmy sami siebie pobudzali do wzmożenia postępów: tym znakomitszy bowiem następuje skutek, im gorętszy poprzedza zapał” (Pius XII).

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.30 – o godz. 16.00 Nabożeństwo Błagalne do św. Rocha i św. Filomeny. O godz. 17.30 ostatnie Nabożeństwo Majowe.
 2. Jutro II dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Na Mszy św. wieczornej nastąpi przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. Codziennie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
  z okazją do spowiedzi św. – o godz. 17.45 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa – trwajmy w modlitwie o ustanie pandemii.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów, w piątek odwiedzin chorych NIE BĘDZIE. W sobotę o 6.15 Różaniec Wynagradzający. W sobotę o godz. 18.00 modlimy się w intencji br. Norberta w dniu jego imienin.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy– koniec okresu spowiedzi i komunii wielkanocnej. O godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zachęcamy parafian do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. O godz. 16.30 Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Taca w przyszłą niedzielę na potrzeby Kurii Diecezjalnej w Opolu.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 11.00 do 12.00 i piątek od 16.00 do 17.00 – konieczne sprawy, inne sprawy prosimy załatwiać telefonicznie.
 8. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w pomoc w naszym ogrodzie klasztornym. Zapraszamy do dalszej współpracy. Jest jednak i smutna wiadomość, bo ktoś ukradł nam w piątek 40 posadzonych pomidorów i 20 papryk – jakby ktoś w ostatnim czasie oferował sadzonki niewiadomego pochodzenia – prosimy o kontakt.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za trwanie we wspólnocie parafialnej w tym trudnym dla nas wszystkich okresie – za wspólne modlitwy, adoracje, za życzenia i wsparcie, za trwanie razem. Czas ten powoli dobiega końca, chociaż pandemia trwa. Od 30 maja nie ma już ograniczeń co do ilości uczestników Mszy św. Przypominamy jednak o koniecznym dystansie społecznym 2 m i o maseczkach. W naszym kościele jednak z powodu trwającego malowania są pewne ograniczenia: Prezbiterium max. 30 osób, pozostałych wiernych zapraszamy na korytarz lub do ławek na kościele. Przypominamy też o dodatkowych Mszach Świętych w niedzielę o godz. 13.00 i 16.30.
 10. Tradycyjnej procesji Bożego Ciała w tym roku nie będzie. Szczegółowe informacje w przyszłym tygodniu.

 

Parafianom serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie ofiary, modlitwy i okazaną życzliwość. OBFITYCH DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO.

 

Refleksja

W dniu Pięćdziesiątnicy Duch zstąpił z nieba w postaci „języków jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami” (Dz 2, 3-4). Ten sam Duch tworzy różnorodność i jedność, kształtując w ten sposób lud nowy, zróżnicowany i zjednoczony: Kościół powszechny. Najpierw z wyobraźnią i nieprzewidywalnością tworzy różnorodność. W każdym czasie sprawia rzeczywiście rozkwit nowych i różnych charyzmatów. Następnie ten sam Duch „swoją obecnością i swoim działaniem łączy w jedności duchy, różne i odrębne między sobą” (św. Cyryl Aleksandryjski). Tak aby była jedność prawdziwa, według Boga, która nie oznacza jednolitości, ale jedność w różnicy.

Aby tego dokonać warto, byśmy starali się wystrzegać dwóch często powtarzających się pokus. Pierwszą nich jest do dążenie do różnorodności bez jedności. Dzieje się tak, kiedy chcemy się wyróżnić, kiedy tworzone są koalicje i partie, gdy dochodzi do usztywnienia stanowisk wykluczających, do zamknięcia się w swoich partykularyzmach, być może uważając siebie za lepszych, lub tych, którzy zawsze mają rację. Wówczas wybiera się część, a nie całość, przynależność do tego czy innego kręgu, bardziej niż przynależność do Kościoła. Stajemy się „fanami” danej części, zamiast być braćmi i siostrami w tym samym Duchu; bardziej chrześcijanami „prawicowymi lub lewicowymi”, niż Jezusa; nieugiętymi stróżami przeszłości lub awangardystami przyszłości bardziej, niż pokornymi i wdzięcznymi dziećmi Kościoła. W ten sposób mamy do czynienia z różnorodnością bez jedności. Przeciwną pokusą jest natomiast dążenie do jedności bez różnorodności. Jednak w ten sposób jedność staje się jednolitością, obowiązkiem czynienia wszystkiego razem i wszystkiego w ten sam sposób, myśląc wszyscy zawsze w ten sam sposób. Tak jedność staje się w końcu uniformizacją i nie ma już wolności. Ale, jak mówi Paweł, „gdzie jest Duch Pański – tam wolność” (2 Kor 3,17).

Nasza modlitwa do Ducha Świętego jest zatem prośbą o łaskę przyjęcia Jego jedności, spojrzenia obejmującego i miłującego niezależnie od preferencji osobistych, Jego Kościoła, naszego Kościoła; zatroszczenia się o jedność pośród wszystkich, aby wyeliminować trujące plotki siejące niezgodę i zazdrość.

Papież Franciszek