60+ u franciszkanów.

W Nysie powstanie trzeci już klub seniora. Instytucja będzie zlokalizowana w pomieszczeniach klasztoru Franciszkanów przy Alei Wojska Polskiego (od ul. Franciszkańskiej)  Osoby w wieku 60 lat i więcej będą tu mogły spędzić aktywnie czas. To cel działania takich placówek.

Ruszył już nabór – przypomina Marek Rymarz, wiceburmistrz Nysy. – Proszę wszystkich zainteresowanych seniorów z rejonu Podzamcza, aby kontaktowali się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Osoby, które korzystają z klubu seniora mogą liczyć na dobrze zorganizowany dzień, a przede wszystkim aktywny. Mogą spotykać się i poznawać. Organizowane są też wyjścia oraz wycieczki.

Wnioski o udział w zajęcia można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie. Celem utworzenia Klubu Senior + jest przede wszystkim aktywizacja społeczna osób starszych i organizowanie dla naszych seniorów czasu wolnego. Do Klubu mogą wstąpić osoby, które ukończyły 60 rok życia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Nowy klub seniora przy al. Wojska Polskiego w Nysie zostanie otwarty od 1 stycznia 2022 roku. Dwa pozostałe działają już przy ul. Moniuszki oraz Ujejskiego, na terenie kąpieliska miejskiego. Zajęcia prowadzone w klubach są bezpłatne.

Zgłoszenia pod numerami tel: 77 44 72 370 … 4   lub   77 44 72 382

 

Źródło: https://nysa.naszemiasto.pl/kolejne-miejsce-dla-seniorow-w-nysie-w-miescie-bedzie/ar/c1-8580585